28/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Πέμπτη 13 Απριλίου 2017 - 17:19

Ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Παναθηναϊκό στους Νέους (pics)

Ένα γκολ του Δούμτση αρκούσε στους Θεσσαλονικείς *Πολλά παράπονα από τη διαιτησία έχουν οι φιλοξενούμενοι

Ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 1-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το πρωί της Μ. Πέμπτης (13/04) αναφορικά με την 28η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας.

Το πρώτο ημίχρονο κυμάνθηκε στη μετριότητα ειδικά στο πρώτο τέταρτο. Έκτοτε, οι Θεσσαλονικείς προειδοποίησαν χάρη σε βολέ του Δούμτση που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι στο 32ο λεπτό. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής εξαπέλυσε σουτ στην κίνηση ανοίγοντας το σκορ έπειτα από συστημένη σέντρα του Παπαθανασίου στο 54’.

Οι «πράσινοι» εξέφρασαν παράπονα για τη διαιτησία και οι γηπεδούχοι απολογήθηκαν αναφορικά με το συγκεκριμένο γεγονός.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μούτσα, Γιαλαμούδης, Διαμαντής, Πολύζος, Παπαθανασίου (69′ Λυράτζης), Μελετίδης, Κόζακ (75′ Σταθόπουλος), Χατζηδίμπας, Δούμτσης (65′ Ματθαίου), Χατζηστράβος, Τζοβάρας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Βαλμάς, Σερβιλάκης, Μαυρομμάτης, Ανδρέου (78′ Αποστολάκης), Θεοχάρης, Παπανικολάου, Αγγελόπουλος (56′ Ξηρός), Πίσπας, Μπουζούκης, Κουντουριώτης (65′ Δημήτρουλας).