Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017 - 00:54

«Γκέλες» για τους Έφηβους Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού, καταιγιστική η Ξάνθη

Τέλος το απόλυτο νικών για τους Πειραιώτες

Στην Τρίπολη σταμάτησε το Σάββατο (14/10) το απόλυτο νικών της Κ19 του Ολυμπιακού.

Οι «ερυθρόλευκοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με τον Αστέρα, για την 6η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας, χάνοντας τους πρώτους τους βαθμούς.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 45’ με τον Μπλάτσο, για να ισοφαρίσει στο 48’ ο Φέκκας.

Στο 73’ ο Ζαχαράκης έδωσε προβάδισμα στους Πειραιώτες ωστόσο στο 84’ ο Τζήμας εκμεταλλεύτηκε ένα μπέρδεμα των Μποσκουΐδη και Καραργύρη, γράφοντας το 2-2.

Η ομάδα του Τάσου Θέου είχε την ευκαιρία να πάρει το διπλό αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντότης δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο άλλο παιχνίδι του Α’ ομίλου, ο Ατρόμητος απέσπασε σπουδαία ισοπαλία (1-1) από τον Παναθηναϊκό στο Κορωπί και διατηρήθηκε εντός τετράδας.

Τέλος, στον Β’ όμιλο η Ξάνθη ισοπέδωσε τη Λαμία με 7-1 ενώ χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του ΠΑΣ με τον Παναιτωλικό.