24/04/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017 - 19:25

Με ανατροπή ο Πιερικός

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά κέρδισε με 2-1 τον Καμπανιακό

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με ανατροπή για τον Πιερικό, ο οποίος έβγαλε ψυχή και αντίδραση και πήρε τη νίκη με 2-1 το απόγευμα της Τετάρτης (18/10) κόντρα στον Καμπανιακό στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πήραν προβάδισμα στο σκορ και σχετικά νωρίς. Στο 18' ο Μπάλιος βρήκε δίχτυα και οι Χαλαστρινοί στη συνέχεια διαχειρίστηκαν καλά το προβάδισμά τους μέχρι το ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι έψαχναν τρόπο για να φτάσουν στην ισοφάριση, πίεζαν όσο μπορούσαν και τελικά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 60'. Σκόρερ ο Κουτρουμπής. Δύο λεπτά μετά, μάλιστα, έγινε σέντρα στην περιοχή του Μπόικου, ο Καταρτζής πήρε την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Στα τελευταία λεπτά ο Καμπανιακός είχε μία πολύ καλή στιγμή με τον Μπάλιο, αλλά δεν απέφυγε την ήττα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Παπατολίκας, Λαζαρίδης (15΄Καραγκούνης), Καταρτζής, Τουλκουρίδης, Τουλίκας,Καρτσαμπάς (55΄Κραγιόπουλος), Κατσιαμίττας, Κτιστόπουλος, Κουτρουμπής, Παπαδόπουλος, Σαμανίδης.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Μπόικος, Χουζούρης, Αλμπάνης, Πανούσης, Ρακαβίνας, Βασαίτης, Χ. Βασιλειάδης, Κιβρακίδης (55' Βλαχόπουλος), Παπάζης, Μπάλιος, Χριστοδουλίδης.

Πηγή φωτογραφίας: kampaniasports.gr